Škola se nalazi na Senjaku u zasebnom delu vile u Suvoborskoj ulici broj 21.Ministarstv o prosvete je verifikovalo školu u martu 2005. godine.

Pored stručnih znanja prvenstveni cilj je kvalitetna i strateška priprema učenika za evropsko razmišljanje i obrazovanje, kako bi se ravnopravno uključili u sve integracione procese Evropske zajednice.

Nastava će se odvijati na srpskom jeziku, a pojedini stručni sadržaji u završnim razredima i na engleskom i nemačkom jeziku.

Učenici finansijskog smera upoznaju suštinu, ulogu i značaj monetarnih institucija, banaka i finansijskih tržišta. Obučavaju se za kontrolu finansijske dokumentacije i praćenje kretanja finansijskih sredstava u firmama, kao i za planiranje i ekonomično korišćenje tih sredstava.

Škola je predviđena za dve kategorije učenika:

• one koji žele po završetku srednje škole da steknu dovoljno kvalitetnog znanja i sposobnosti za direktno uključivanje u proces rada ili vođenje malih i srednjih firmi,
  • za dalje stručno usavršavanje i istraživanje kroz studije i druge oblike obrazovnog sistema.

Pored redovne nastave, učenicima je omogućena vanredna nastava, konsultacije, prekvalifikacija i dokvalifikacija. Posebne pogodnosti u smislu prilagođavanja nastave obezbeđene su aktivnim sportistima.

SPORTSKO-EDUKATIVNA ŠARENICA

ŠKOLA SA SAVEZOM PRONALAZAČA SRBIJE I UZ PODRŠKU MINISTARSTVA ZA RAD,ZAPOŠLJAVANJE,BORAČKA I SOCIJALNA PITANJA U PERIODU NOVEMBAR 2018.-JANUAR 2019. REALIZOVAĆE PROJEKAT ZA MLADU INVALIDNU DECU.

DANI EDUKATIVNOSTI MLADIH ZA PREDUZETNIŠTVO

ŠKOLA SA SAVEZOM PRONALAZAČA SRBIJE POSLEDNJE DVE GODINE REALIZUJE PROJEKAT "DANI EDUKATIVNOSTI MLADIH ZA PREDUZETNIŠTVO I INOVACIJE" U VIŠE OPŠTINA.

U Bačkom Petrovcu 13. i 15.novembra 2018.,a u Velikoj Plani 4. i 6.decembra 2018.

MANASTIR TUMANE

VERIFIKACIJA

REŠENJA MINISTARSTVA PROSVETE

BR. 022-05-96/2004-03 od 14.3.2005.,

4.8.2008., 8.8.2014., 18.7.2016. i  17.10.2018.