Škola se nalazi na Senjaku u zasebnom delu vile u Suvoborskoj ulici broj 21.Ministarstv o prosvete je verifikovalo školu u martu 2005. godine.

Pored stručnih znanja prvenstveni cilj je kvalitetna i strateška priprema učenika za evropsko razmišljanje i obrazovanje, kako bi se ravnopravno uključili u sve integracione procese Evropske zajednice.

Nastava će se odvijati na srpskom jeziku, a pojedini stručni sadržaji u završnim razredima i na engleskom i nemačkom jeziku.

Učenici finansijskog smera upoznaju suštinu, ulogu i značaj monetarnih institucija, banaka i finansijskih tržišta. Obučavaju se za kontrolu finansijske dokumentacije i praćenje kretanja finansijskih sredstava u firmama, kao i za planiranje i ekonomično korišćenje tih sredstava.

Škola je predviđena za dve kategorije učenika:

• one koji žele po završetku srednje škole da steknu dovoljno kvalitetnog znanja i sposobnosti za direktno uključivanje u proces rada ili vođenje malih i srednjih firmi,
  • za dalje stručno usavršavanje i istraživanje kroz studije i druge oblike obrazovnog sistema.

Pored redovne nastave, učenicima je omogućena vanredna nastava, konsultacije, prekvalifikacija i dokvalifikacija. Posebne pogodnosti u smislu prilagođavanja nastave obezbeđene su aktivnim sportistima.

PROJEKTI SA SAVEZOM PRONALAČA SRBIJE

EDUKATIVNO-SPORTSKA ŠARENICA - za invalidna lica Beograda (distrofičari,paragplegičari,sa paralizom) uz podršku Ministarstva za rad

DANI EDUKATIVNOSTI MLADIH PREDUZETNIKA I INOVATORA - edukacija za preduzetništvo i takmičenja u izradi biznis plana u preko 26 opština i gradova Srbije

VERIFIKACIJA

REŠENJA MINISTARSTVA PROSVETE BR. 022-05-96/2004-03 od 14.3.2005.,4.8.2008., 8.8.2014., 18.7.2016. i  17.10.2018.

Protokol o saradnji Evropske poslovne škole

KLIKNITE I POGLEDAJTE U PDF FORMATU

PRIVREDNA KOMORA SRBIJE

Škola u saradnji sa Beogradskom bankarskom akademijom i Milanom Marinovićem (doskorašnjim predsednikom Prekršajnog suda u Beogradu),poverenikom za informacije od javnog značaja u Privrednoj komori Srbije 4.10.2019. organizovala za preduzetnice "Ekonomsko-pravnu" edukaciju.